Tweet  

2014 Pickathon Printable Schedule



FRIDAY, August 1, 2014

Mt. View Stage - Friday

01:50 pm - 02:50 pm Leroy Thomas & The Zydeco Roadrunners LIVESTREAMED

04:10 pm - 05:10 pm Robbie Fulks LIVESTREAMED

06:30 pm - 07:30 pm Jolie Holland LIVESTREAMED

08:50 pm - 10:00 pm Blind Pilot LIVESTREAMED

10:20 pm - 11:30 pm Old Buck



Fir Meadows Stage - Friday

12:40 pm - 01:40 pm Love As Laughter LIVESTREAMED

03:00 pm - 04:00 pm Hiss Golden Messenger LIVESTREAMED

05:20 pm - 06:20 pm Ural Thomas & The Pain LIVESTREAMED

07:40 pm - 08:40 pm Shakey Graves LIVESTREAMED



Galaxy Barn - Friday

03:00 pm - 04:00 pm Cahalen Morrison & Country Hammer

04:40 pm - 05:40 pm Those Darlins

06:20 pm - 07:20 pm The Black Lillies

08:00 pm - 09:00 pm Bobby Patterson

09:40 pm - 10:40 pm The Barr Brothers LIVESTREAMED

11:20 pm - 12:20 am Foxygen

01:00 am - 02:00 am Diarrhea Planet



Woods Stage - Friday

02:40 pm - 03:40 pm Lonnie Holley

04:20 pm - 05:20 pm Destroyer (solo)

06:00 pm - 07:00 pm Gregory Alan Isakov

07:40 pm - 08:40 pm The Donkeys

09:20 pm - 10:30 pm The War On Drugs



Starlight Stage - Friday

11:30 pm - 12:30 am Valerie June LIVESTREAMED

01:00 am - 02:00 am Ages And Ages LIVESTREAMED



Lucky Barn - Friday

03:30 pm - 04:30 pm Crow Quill Night Owls

05:00 pm - 06:00 pm Steve Gunn

06:30 pm - 07:30 pm Possessed By Paul James



Tree Line Stage - Friday

02:00 pm - 03:00 pm Old Buck

03:40 pm - 04:40 pm Houndstooth

05:20 pm - 06:20 pm EDJ

07:00 pm - 08:00 pm Destroyer (solo)




SATURDAY, August 2, 2014

Mt. View Stage - Saturday

12:20 pm - 01:20 pm Jonathan Richman

02:40 pm - 03:40 pm Unknown Mortal Orchestra LIVESTREAMED

05:00 pm - 06:00 pm Operators LIVESTREAMED

07:20 pm - 08:30 pm Warpaint LIVESTREAMED

09:50 pm - 11:00 pm Nickel Creek LIVESTREAMED



Fir Meadows Stage - Saturday

11:10 am - 12:10 pm The Black Lillies LIVESTREAMED

01:30 pm - 02:30 pm Mikal Cronin LIVESTREAMED

03:50 pm - 04:50 pm Bobby Patterson LIVESTREAMED

06:10 pm - 07:10 pm Gregory Alan Isakov LIVESTREAMED

08:40 pm - 09:40 pm Brownout / Brown Sabbath LIVESTREAMED



Galaxy Barn - Saturday

11:40 am - 12:40 pm Ural Thomas & The Pain

01:20 pm - 02:20 pm Possessed By Paul James

03:00 pm - 04:00 pm Love As Laughter

04:40 pm - 05:40 pm Woods

06:20 pm - 07:20 pm Spanish Gold

08:00 pm - 09:00 pm The Men

09:40 pm - 10:40 pm The War On Drugs

11:20 pm - 12:20 am The Sadies LIVESTREAMED

1:00 am - 2:00 am Marco Benevento LIVESTREAMED



Woods Stage - Saturday

11:20 am - 12:20 pm Cardboard Songsters

01:00 pm - 02:00 pm Nickel Creek

02:40 pm - 03:40 pm Valerie June

04:20 pm - 05:20 pm Diarrhea Planet

06:00 pm - 07:00 pm People Under The Stairs

07:00 pm - 08:00 pm Robbie Fulks

07:40 pm - 08:40 pm Mac DeMarco

09:20 pm - 10:20 pm X



Starlight Stage - Saturday

12:30 pm - 01:30 am Steve Gunn

11:00 pm - 12:00 am Della Mae



Lucky Barn - Saturday

02:00 pm - 03:00 pm Mandolin Orange

03:30 pm - 04:30 pm Julianna Barwick

05:00 pm - 06:00 pm Willie Watson

06:30 pm - 07:30 pm Angel Olsen



Tree Line Stage - Saturday

12:20 pm - 01:20 pm Leroy Thomas & The Zydeco Roadrunners

02:00 pm - 03:00 pm Quilt

03:40 pm - 04:40 pm Those Darlins

05:20 pm - 06:20 pm Son Little




SUNDAY, August 3, 2014

Mt. View Stage - Sunday

11:20 am - 12:20 pm Ages And Ages LIVESTREAMED

01:40 pm - 02:40 pm Spanish Gold LIVESTREAMED

04:00 pm - 05:00 pm The Barr Brothers LIVESTREAMED

06:20 pm - 07:20 pm Foxygen LIVESTREAMED

08:50 pm - 10:00 pm X LIVESTREAMED



Fir Meadows Stage - Sunday

12:30 pm - 01:30 pm The Sadies LIVESTREAMED

02:50 pm - 03:50 pm The Men

05:10 pm - 06:10 pm Marco Benevento LIVESTREAMED

07:40 pm - 08:40 pm Courtney Barnett LIVESTREAMED



Galaxy Barn - Sunday

11:40 am - 12:40 pm Quilt

01:20 pm - 02:20 pm Jolie Holland

03:00 pm - 04:00 pm Mikal Cronin

04:40 pm - 05:40 pm EDJ

06:20 pm - 07:20 pm Operators

08:00 pm - 09:00 pm People Under The Stairs

09:40 pm - 10:40 pm Courtney Barnett

11:20 pm - 12:20 am Unknown Mortal Orchestra LIVESTREAMED

01:00 am - 02:00 am Brownout / Brown Sabbath LIVESTREAMED



Woods Stage - Sunday

11:20 am - 12:20 pm Cardboard Songsters

01:00 pm - 02:00 pm Woods

02:40 pm - 03:40 pm Angel Olsen

04:20 pm - 05:20 pm Shakey Graves

06:00 pm - 07:00 pm Parquet Courts

07:40 pm - 08:40 pm Blind Pilot LIVESTREAMED

09:20 pm - 10:30 pm Warpaint



Starlight Stage - Sunday

10:00 pm - 11:00 pm Jonathan Richman

11:30 pm - 12:30 am Mac DeMarco

01:00 am - 02:00 am Willie Watson



Lucky Barn - Sunday

12:30 pm - 01:30 pm Della Mae

02:00 pm - 03:00 pm Lonnie Holley

03:30 pm - 04:30 pm Hiss Golden Messenger

05:00 pm - 06:00 pm Old Buck

06:30 pm - 07:30 pm Son Little



Tree Line Stage - Sunday

12:20 pm - 01:20 pm Crow Quill Night Owls

02:00 pm - 03:00 pm Cahalen Morrison & Country Hammer

03:40 pm - 04:40 pm TheEarnestLovers

05:20 pm - 06:20 pm Julianna Barwick

07:00 pm - 08:00 pm Mandolin Orange